کوهنوردان تا دوشنبه به کوهستان‌ها نروند

با توجه به شرایط جوی نامساعد فدراسیون کوهنوردی با صدور هشداری انجام هرگونه فعالیت مرتبط با کوهستان تا صبح دوشنبه را منع کرد.به گزارش 4اکباتان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با استناد به هشدارهای صادره سازمان هواشناسی کشور توسط بخش هواشناسی این فدراسیون، توصیه کرد که تا صبح دوشنبه از انجام هرگونه فعالیت مرتبط با کوهستان اجتناب شود.

 
در این اطلاعیه آمده است:
 
بر اساس هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور، از شنبه تا اوایل صبح دوشنبه، با فعالیت سامانه بارشی و سرد، در ارتفاعات شمال غرب، غرب و البرز غربی و مرکزی ، بارش شدید برف و کولاک، مه آلودشدن و کاهش دید افقی و عمودی، وزش باد شدید و خیلی شدید و در مناطق مستعد وقوع بهمن و ریزش برف پیش بینی می شود.
 
شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال کرمانشاه و همچنین ارتفاعات اردبیل و غرب گیلان می باشد.
 
با توجه به ریزش هوای سرد از عرض های شمالی، کاهش محسوس دما همراه با وزش باد شدید، تشدید سوزباد و مخاطره سرمازدگی شدید مورد انتظار است.
 
طی روز دوشنبه با خروج سامانه بارشی، کاهش ابر پیش بینی می شود اما به سبب وجود برف تازه در این مناطق، همچنان شرایط برای وقوع بهمن در مناطق مستعد مهیا است.
 
ارتفاعات شمال تهران:
 
از شنبه تا اوایل صبح دوشنبه، آسمان ابری و بارش برف و کولاک، مه آلودگی و کاهش دید، وزش باد شدید و خیلی شدید، افت محسوس دما و سرمازدگی شدید و همچنین وقوع بهمن پیش بینی می شود.
 
انتهای پیام/
منتشر شده در شنبه 23 دي 1402       کد خبر : 10968
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح